Dokumentumkezelés, üzleti folyamat, ügyvitel - Dokumentumkezelési és Folyamatmenedzsment Portál - Hírek / Bevezetési tapasztalatok / Ötből egy biztosítónál gond van a dokumentumkezeléssel



Főoldal / Hírek / Bevezetési tapasztalatok
Ötből egy biztosítónál gond van a dokumentumkezeléssel
2010-08-22, 14.37:00

NyomtatásNyomtatás | PDF PDF

A közelmúltban elvégzett vizsgálata során öt biztosító működését kifogásolta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), de bírságot egyik esetben sem szabott ki – ebből egyszer a nem megfelelő dokumentummenedzsmentet rótta fel.



Öt biztosítónál kifogásolta az ügyintézést a PSZÁF – egy biztosítónál a dokumentumkezelésnél talált problémát

Az Allianz Hungária Biztosítót a panaszok ügyintézési határideinek betartására szólította fel a PSZÁF. A K&H Biztosító két felszólítást is kapott: nagyobb gondot kell fordítania arra, hogy a munkatársai körültekintően járjanak el és intézkedjenek, illetve a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) szerződéseknél tartsa be a tájékoztatási kötelezettségét.

A Groupama Garancia kötelezettsége az, hogy tartsa be a panaszok ügyintézésének határidejét. A Generali Providencia figyelmét pedig a gépjármű-kárrendezés határidejének betartására hívta fel a PSZÁF. Végül a Cardif Biztosítót arra kötelezte a felügyelet, hogy a szolgáltatás során birtokába került dokumentumokat elvárható gondossággal kezelje, továbbá a döntéseit a szerződési feltételekben megadott határidőkben hozza meg.

***

K
apcsolódó dokumentumkezelés, iratkezelés blogok


Irat- és Dokumentumkezelési Szakmai Szövetség (IDSzSz) >>>


Dokumentumkezelési konferencia blog >>>


Dokumentumkezelési Akadémia 2010. évi tanfolyamai >>>


Dokumentumkezelés blog >>>


Kapcsolódó Dokumentumkezelés és Iratkezelés Portál cikk



Dokumentumkezelő rendszer ajánlati felhívás 1. rész >>>


Dokumentumkezelő rendszer ajánlati felhívás 2. rész >>>


Dokumentumkezelő rendszer ajánlati felhívás 3. rész >>>


Archiválási tudnivalók >>>


A dokumentum paradoxon - 1 . rész >>>


Nyomtatott karakterek felismerése a dokumentumkezelésében >>>


Vér, veríték, könnyek - kemény munka a papírokkal >>>


Nem látványos - de fontos. Tudnivalók a bérszkennelésről >>>


Karakterek (betűk, számok) optikai felismerése - egy definíció >>>


Bérszkennelés, bérfeldolgozás, bérarchiválás >>>


Iratkezelési rendszer kiválasztása >>>


Kell-e nekünk iktató rendszer, archiváló rendszer? >>>

***
Publikáló: Dokumentumkezelési és Iratkezelési Portál, dátum: 2010. 08. 22., Forrás: HVG