Rendszerintegráció dokumentumkezelő szoftverrel
Dokumentumkezelő szoftver kiválasztásánál fontos szempont, hogy az rugalmasan integrálható legyen más üzleti rendszerekkel és szakalkalmazásokkal, hiszen a vállalatok egyszerre több üzleti megoldással is igyekeznek vállalati folyamataik hatékonyságán javítani. Nemcsak a vállalat, de az egyes részlegek is más-más, az adott területre fejlesztett szakrendszerrel támogathatják a napi munkavégzést. Vállalatirányítási, ügyviteli, pénzügyi, logisztikai, gazdálkodási, ügyféladatbázis-kezelő (CRM), munkaügyi szoftverek segítik a működést. Munkánk során iratokat termelünk és munkafolyamatokat menedzselünk. Az egyes rendszerek elszigetelt működése pedig több erőforrást, dupla adatrögzítést, esetenként adatbázis redundanciát is okozhat.
A rendszerek integrációja lehet egyirányú és kétirányú kapcsolat is, ezt mindig a vállalat integrációs igényei, a munkafolyamatok menete szabja meg. Egyirányú kapcsolat esetén az adatgazda szerepet ellátó rendszerben történnek a változások, majd az adatokat szinkronizálni kell a másik szoftver felé. Az esetek többségében egyirányú kapcsolat esetén az adatgazda szerepkört a szakrendszer látja el és az adatok szinkronizálása a dokumentumkezelő rendszerbe történik. Ha kétirányú a kapcsolat, akkor értelemszerűen mindkét rendszer magára húzza az adatgazda feladatkört és itt is, ott is történhet adatrögzítés az adatok oda-vissza szinkronizálásával.
Dokumentumkezelő rendszerünk szabványos webservice interfészen keresztül képes kommunikálni más üzleti szoftverekkel és szakalkalmazásokkal. A böngészőből elérhető vékonykliens szoftverek elterjedésével egyre jellemzőbb a szolgáltatás orientált architektúra (SOA) alapú integráció, amelynek egy jellemző formája a webservice. A vállalat elvárásai alapján lehetőség van egyedi specifikáció alapján történő rendszer integráció elvégzésére is. Ehhez először felmérjük az integrációs igényeket közösen az ügyféllel, majd elkészül egy integrációs technikai specifikáció, mely tartalmazza a fejlesztési projekt ütemtervét és erőforrástervét is.
Integráció vállalatirányítási szoftverekkel
A hazánkban elterjedt ERP szoftverekkel (SAP, Libra, Navision, sERPa) integrálható a DMS One dokumentumkezelő rendszere.
Az integráció több fronton is segítheti a vállalati folyamatokat: különösen a szerződés- és számlanyilvántartást könnyíti meg és teszi átláthatóbbá, hiszen kétirányú adatrögzítésre is van lehetőségünk: az egyik rendszerben bevitt adatok automatikusan lehívhatók a másikból, például a számla leíró adatai szinkronizálhatók az iratkezelő szoftverből a szakrendszerbe, de a számla képe is elérhetővé válik a szakrendszer felületéről anélkül, hogy be kellene lépni az iratkezelő alkalmazásba Megrendelő vagy számla iktatásakor a szakrendszerben keletkező speciális adatmezőket (pl. munkaszám) szinkronizáció segítségével átadhatjuk az iratkezelő rendszernek, hogy rögzítse az adott irathoz.
Partnertörzs szinkronizáció esetén, ha a vállalatirányítási rendszerben létrehoznak, módosítanak, törölnek egy partnert, akkor az automatikusan létrejön, módosul, törlődik az iratkezelőben is. Beérkező számlák esetén az iktatás során felrögzített specifikus számla adatmezők átadhatók az ERP rendszernek.